Bugün Canım Blog Tanıtmak İstedi.
İlk önce blog dünyasından beni haberdar eden Arzunun İncileri bloğunu kısaca tanıtayım.
Bu blogun sahibi Arzu Breda olup bloğunda güncel konular,bloglara faydalı bilgiler,hayatın içinden trajikomik olaylar,kendi özel hayatına ilişkin kendine has üslubuyla incilerini döktürmektedir.Her türlü konuya yer veren arkadaşımızın en büyük artısı çok içten,samimi bir duruşu olması ve bunu bloğuna yansıtmasıdır. Yani üyelerin yorumlarına karşı sempatik,içten,espirili cevaplar vermesi, yerine göre ciddi,tutarlı söylemleri ve yine bloğunda en önemli ayrıntılardan biride seçtiği kelimeleri dikkatlice Türkçe kurallarına uygun bir şekilde kullanma ustalığı bu bloğu okunulası, takip edilesi bir blog haline getiriyor. Biz ona Arzucum diyoruz. Ve Arzunun İncileri Bloğunu alkışı hakedenler arasına koyuyuruz...


İkinci bloğumuz ise İnsan Sevgisi isimli bloğumuz.Bu blogda adı üstünde insan sevgisi satır satır işlenmektedir.Blog sahibi Hakan-can kardeşimizi çoğunuz tanırsınız.Ne kadar samimi bir insan olduğunu yazılarından hemen anlarsınız,ayrıca bloğunda yer verdiği toplumun genelini ilgilendiren,dikkatini çeken haberleri güzel bir dil ve kendi tarzını yansıtarak eklemesi, blogculara ve tüm insanlara olan yardımseverliği,ilgisi,mazlumun yanında olması Hakan-can kardeşimizin en büyük artılarıdır.Kısaca O iyi kalpli yüreğin temsil ettiği bir blog olarak herkese pozitif enerji saçmaktadır. İnsan Sevgisi Bloğunu Alkışı hakedenler listemize ekliyoruz.


Üçüncü bloğumuz Şeker Kokulu Doğa ile Yaşam bu bloğda  aradığınız her konu var.Ana teması çocuklar üzerine kurulmuş olsada kitap tanıtımı,tiyatro,sinema,okul öncesi eğitim, pratik el becerileri,anlamlı kampanyalar, yemek tarifleri gibi seçmece özenle hazırlanmış bir sürü konuya Doğa ve Annesinin o samimi yazılarıyla renk kattığı anlatılmaz gidip görülür diyeceğimiz kendi adıma dört dörtlük bir blogtur.Ayrıca şablon ve yerleşim olarak profesyonelce hazırlanmış demekten kendimi alamadığım, Şeker Kokulu Doğa ile Yaşam bloğunu alkışı hak edenler listemize eklemekten mutluluk duymaktayım.


Dördüncü bloğumuz İçimdeki Yolculuk bloğudur. Bu bloğun ismini gördüğüm zaman insanlara yardım etmek için elinden geleni esirgemeyen bu bloğun sahibi değerli Funda hanım gelir.Funda hanım bloğunda tıpkı bloğunun ismi gibi içinden geldiği gibi özgün yazılarıyla dikkat çekmektedir. O an kalbinden ne geldiyse bloğunda işleyeceği konuyu kendi yaşantısından izlerle bütünleştirerek, güzel bir anlatım dili ile tüm samimiyetiyle yorumlamaktadır.Bu bloğun diğer ilgi çekici bir yanı temasının çok güzel ve ilgi çekici olmasıdır. İçimdeki Yolculuk bloğunu alkışı hak edenler listemize eklemekten mutluluk duyuyorum..Beşinci Bloğumuz Aysed bloğudur. Bu bloğun en beğendiğim özelliklerinden biri hikayeler bölümüdür.İnsanlara ders veren, düşündürücü güzel hikayelerin yanısıra ilginç arkaplan resimleri,birbirinden güzel yemek tarifleri, şiirlerin yer aldığı, daha başka bir çok konunun yer aldığı zengin içeriği sayesinde takip edilmesi gereken bir blogdur.Ayrıca üç adet yazarının olması bu bloğu daha bir renklendirmekte ve konu zenginliğine yol açmaktadır.Aysed bloğunu alkışı hakedenler listemize eklemekten mutluluk duyuyorum.


Altıncı Bloğumuz Zeynep'in Güncesi bloğudur. Kübra Zaynep Kara'ya ait olan bu blog Zeynebin hayatından birbirinden renkli kesitler içeren, günlük tarzında bir blogtur. Zeynebin Güncesi isimli bloğun en önemli artıları kendi yaşadığı olayları,gezip gördüğü yerleri ilgi çekici fotoğraflarla süsleyip, kendi has özgün yazılarına eklemesidir.Ayrıca Anadolu İnsanını o güzel hayatından kesitler taşıyan bu blog sayesinde Anadolu insanın o saf temiz yaşantısı görmek bizlere ayrıca mutluluk vermektedir.Her ne kadar bloğuna bugünlerde yazı eklemesede en kısa zamanda yazılarına kaldığı yerden devam edeceği konusunda şüphem yoktur.Alkışı hakedenler listemize Zeynep'in Güncesi bloğunu eklemekten mutluluk duymaktayım.Yedinci Bloğumuz Bu Da Geçer Bloğudur.Blog açma nedeni olarak bir kitap yazma hayali olan ilginç isimli namı değer Sevgili Devenin Bale Pabucu bu amacı doğrultusunda bloğunda birbirinden değerli yazılar eklemektedir.Bloğunu şöyle bir incelediğinizde eğlenceli kişiğini yansıtan espirilerinden çok keyif alacaksınız.Yazılarında değindiği konular çoğumuzun güncel hayatta rastladığımız olayların mizahi bir dil ve anlatım güzelliği katarak yazan değerli bir arkadaşımızdır.Onun bloğunu yüzü asık giren bir insan neşeli bir şekilde çıktığı gibi,duygulanıp göz yaşı dökmekte mümkün olabilmektedir.Zengin bir içeriğe sahip Bu da Geçer Bloğunu alkışı Hak edenler listeme eklemekten mutluluk duymaktayım.


Sekizinci Bloğumuz Hazan Mevsimi İsimli bloğumuzdur. Blog sahibi Ferzan hanım bir değişikliğe gitmiş ve eski blog adresini değiştirerek yep yeni,pırıl pırıl bir blog hazırlamıştır. Bu bloğa girdiğinizde göreceğiniz yemek resimleri sizi açlık krizine sokabilir.Yılların tecrübesiyle hazırlanmış birbirinden güzel yemek tariflerini, kaliteli resimlerle süsleyen Ferzan hanımın ellerine sağlık demek boynumuzun borcu olmaktadır.Ek olarak yemek tariflerinin arasına serpiştirilmiş duygulu şiirler bloğuna ayrı bir renk katmaktadır.Kendisini alkışı hakedenler listeme eklemekten mutluluk duyacağım.
Dokucuncu bloğumuz Siyah Kelebek Bloğudur. Blog ismi siyah kelebek olsa bile içeriğinde ki konular ruhu okşayan, içimizde ki değer yargılarını bir kez daha gözden geçirmemiz gerektiğini hissettiren bir blog.İçeriğinde birbirinden güzel şiirleri barındıran, hayata dair güzel hikayelerin, yazıların olduğu bu bloğu takip etmek bizlere mutluluk vermektedir.Yazılarında hayatın gerçekleri ile bizleri yüzleştiren, konuları akıcı bir dil ile anlatma becerisi beni Siyah Kelebeğin kanatlarındaki çırpınışlar gibi içimizinde kıpır kıpır olmasına yol açıyor.Bu güzel bloğunu alkışı hak edenler listesinde eklemekten mutluluk duymaktayım.Onuncu bloğumuz Eylül Bahçesi bloğudur. Yetenek mi arıyorsunuz doğru adrestesiniz.İşte benim her ziyaretimde bir erkek olarak bile dikkatimi çeken,imrenerek baktığım el emeği,göz nuru değerli çalışmalarını sergileyen Eylülbahçesi bloğunda olmaktan zevk duyacaksınız. Çalışmalarında eşsiz güzelliği çoğu yerde bulamazsınız çünkü her yeni çalışmasına yeni bir şeyler ekleyen özellikle ev hanımlarının müdavimi olmasını sağlayacak bir açık hava sergisi gibi.Kızlarına çeyiz hazırlayanların mutlaka bakması gereken bir profesyonelce hazırlanmış bir blog.Ayrıca Eylülbahçesinin bloğunda yer verdiği eserlerden bazıları havlu kenarları,dantel,oya örnekleri,boncuk işlemeleri ,peçetelik ve tepsi örtüleri ne hayran kalacaksınız. Bu güzel bloğu hazırlayan yüreği güzel insan Eylülbahçesine teşekkür eder,Alkışı hak edenler listemize eklemekten mutlulu duyarım.

-----------------------------------------------/------------------------------------------------------------------

Evet arkadaşlar şimdi hani benim bloğumun tanıtımı diye içinizden geçenleri okuyabiliyorum. İşin açığı bu tanıtım işine bir anda karar verdim ama daha buraya ekleyemediğim birbirinden değerli blog sahiplerine durumu nasıl izah edeceğim konusudur.
Benim gözümde emek harcanmış,vakit harcanmış her blog alkışı hakediyordur.
Sizde takdir edersiniz ki bu başlığa bütün değerli blogları eklemenin hem çok zor, hemde tanıtımın bir değeri olması açısından sıkıntı yaratacağıdır.Bende düşündüm, taşındım belirli zaman dilimlerinde bu blog tanıtımı konusuna devam edeceğim ve diğer değerli bloglara yer vereceğimdir.
Şimdiden burada yayınlayamadığım değerli blog sahiplerinden özür dilerim.
Sevgiyle ve sağlıcakla kalın...
Yazar:NoEngel

Yorum Gönderme

24 Yorumlar

 1. şöyle bir göz atıyordum kendimi görünce hem şaşırdım hem sevindim birazda mahcup oldum.güzel sözlerin için çok teşekkür ederim.ben temamdan sıkılmıştım yeni bir şeyler arıyordum değiştirmeyim ozaman bunuda öğrendiğim iyi oldu

  YanıtlayınSil
 2. Merhaba Canım;

  Her sabah işe gidince, ilk yaptığım iş google hesabıma girip, blogumun kumanda panelini açmaktır..
  Bugün işe hem biraz geç gittim, hem de bir misafim olduğundan bloguma geç bakabildim..
  Kumanda panelini açıp, yeni postlara bakarken, bir de ne göreyim..?
  Benim canım arkadaşım, en iyi ve vefalı dostumun postunda benim header resmini görünce, gözlerim buğulandı, kalbim daha hızlı çarpmaya başladı..
  Bu da nereden çıktı şimdi..? dedim..
  Şimdi de blog tanıtımına mı soyundu yoksa..? diye düşündüm..

  Çok teşekkür ederim canımın içi arkadaşım.. :)
  Niye zahmet ettin..?
  Senin niyetin nedir..?
  Blog dünyasındaki her şeye el mi atacaksın yoksa..?
  Bırak bazı şeyleri de başkaları yapsın..?
  Başkalarına yapacak şey bırakmayacak ve milletin bloglarını kapatmalarına vesile olacaksın..

  Canım, dediklerimin hepsi, yani yukarıdaki soruların hepsi latife veya hepsi laf-ı güzaf (yani anlamsız, saçma, gereksiz sözler)..
  Benim canım arkadaşım, yanlış iş yapmaz..
  Sen benim, uzun bir süreden beri en değer verdiğim arkadaşımsın..
  Beni ilk tanıdığın andan itibaren, bana kol kanat gerip, bana karşı yapılanlara karşı çıkıp, beni korudun ve savundun..
  O günlerden beri çok sıkı ve sadık bir arkadaşlığımız oldu..
  Bunların hepsi için sana minnettarım ve her şey için bir kez daha teşekkür ederim..

  Canımın içi arkadaşım, bugüne kadar yaptığın her işte başarılı oldun..
  Bundan sonra da, yaptığın ve yapacağın işlerde de başarılı olacağınına eminim..
  Sana, gerçek ve sanal yaşamdaki her işinde başarılar diliyorum..

  Sevgiyle ve sevdiklerinle kal daima..

  Arzu BREDA

  YanıtlayınSil
 3. sevgili noengel arkadaşım,bloğumu tanıttığın için bana da yer verdiğin için çok teşekkürler,ikinci defa yani senin uyarıdan sonra baktım ve o da ne??? benim blog da yerini almış,iyi niyetli can arkadaş çok teşekkürler,selamlar...

  YanıtlayınSil
 4. Arkadaşım tebriklerimi sürekli ziyarette bulunduğum hazanmeviminde de yazmıştım. Bu denli kompleksiz oluşunuz beni çok etkiledi. Ayrıca çok zarif bir davranış. Yalnız özgüveni yüksek insanlara mahsus bir durum yani... Ayrıca bloğunuz çok hoş.

  Görüşmek dileği ile, sevgiler.

  Ayrıca anayolcikmazi.blogcu.com da da yazılarıma devam etmekteyim. Özellikle beklerim.

  YanıtlayınSil
 5. Sevgili İçimdeki Yolculuk,
  Mahçup olunacak bir şey yok.Sen o güzel yüreğinle bu tanıtımı çoktan hakettin.Cidden en beğendiğim temalardan biri değişitirmeni kesinlikle önermiyorum.Ziyaretin ve yorumun için teşekkürler.

  Sevgili Arzucum,
  Ben sana bir paragraf ayırdım sen bana bir destan yazmışsın.Benim için söylediğin bu güzel sözler beni çok mutlu etti.Senin en çok dobralığını seviyorum, içinden geldiği gibi yazıyorsun,ayrıca yazılarında o güzel kişiliğini çok güzel yansıtıyorsun.Senin gibi bir arkadaşım olduğu için çok şanslıyım.
  Senide ömrün boyunca başarılar, mutluluklar hiç peşini bırakmasın.Ziyaretin,değerli yorumun için çok teşekkür ederim.Sevgiyle ve sağlıcakla kal canımın içi arkadaşım.

  Sevgili Ferzan Hanım,
  Sizin bloğunuzu tanıtmak beni ayrıca mutlu etti.Sizde çok iyi kalplisisiniz bunu yazı ve yorumlarınızdan çok iyi anlıyorum.Dolayısıyle her işinizde bu iyi kalbinizi yansıttıkça başarılı olacağınıza eminim.Sevgiyle ve sağlıcakla kalın...

  Sevgili Uzman,
  Tanıtımımda belirttiğim üzere Ferzan hanıma hakkını teslim ettin.Çünkü yaptığı tarifler ve paylaşımlarıyla bu tanıtımı sonuna kadar haketmişti. Ziyaretiniz ve bu güzel yorumunuz için teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 6. Değerli arkadaşım beni çok mutlu ettin, yorumunu görüp ziyaret etmek istedim ve hakkımda yazdığın harika yazıyı gördüm..her zaman söylerim güzel bakan güzel görür..bu sözler benim tanımım değil senin güzel yüreğinin güzel görüşüdür sadece ...ben bunlara layık olmayı isterdim.. sürpriz yazı için tekrar tekrar teşekkür ediyorum

  YanıtlayınSil
 7. iyi düşünmüşsün NoEngel.ben de daha önce tanımadığım birkaç blogla tanıştım...

  YanıtlayınSil
 8. Selamlar arkadaşım,Sevgili arkadaşım ferzanın blogunu ziyarete gittiğimde gördüm adresini.Bloğunda bizlerle paylaştığın yazıların muhteşem,seni izemeye aldım ki kaybetmeyeyim değilmi :)
  Sevgiler

  YanıtlayınSil
 9. Sevgili Sihirli Sepet,
  Tanışmadığın blogları, tanışma fırsatı verdiğime sevindim.Umarım hepsi hoşuna gider.Değerli yorumun ve ziyaretin için teşekkürler.

  Sevgili Nurşen hanım,
  A.Selam.Hoş geldiniz,sefalar getirdiniz. Ferzan hanım sayesinde bloğumu bulmanıza sevindim.Umarım sizlerde paylaşımlarımdan faydalnırsınız.Değerli yorumunuz ve ziyaretiniz için teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 10. Selamlar efenimmm,Gününüz aydın ve güzel geçsin.
  Sevgiler

  YanıtlayınSil
 11. Ben senin sayfanı ziyaret ettiğim bir günde..ağlamasam.. bir günde.. duygusal bir an yaşamadan çıksam..
  :) Yok mumkun olmayacak sanırım..

  Ne diyeyim.. Kızımı ve beni kendine yakın bulup , değerli blog dunyan da yer vermişsin..

  Bizi utandıran.. okudugum her satırda , yuzumun kızarmasına neden olsan , cumlelerı sarf etmişsin.

  Bundan daha büyük ödül olur mu benim için..

  Hep dostumuz olarak hayatımız da yer alman dileğimle..

  Sevgiler..
  Sevgili No engel...

  YanıtlayınSil
 12. Yüreği güzel insanlar nerde olursa olsun belli oluyor...Allah kalbinizdeki güzellikleri her daim karşınıza çıkarsın ve her zaman mutlu olun inşallah...Sevgiler ..

  YanıtlayınSil
 13. Okadar güzel anlatmışsın ki nekadar teşekkrü etsem azdır.. o güzel kelimelere benidr layık bulduğun çok tşekkür ederim saol varol değerli dostum..çok ince çok zarif çok düşünceli fevalı bir dost bulduğum için çoookkkk şansılıyım.. ne mutlu bana diyorum..sevgilerrrrrrrr enn kocamanındann

  YanıtlayınSil
 14. Sevgili Nurşen,
  A.Slm arkadaşım.Bu güzel dileklerin için teşekkür eder,aynı temenniler sizin içinde geçerli olsun.Ziyaretiniz ve yorumunu ziçin teşekkürler.

  Sevgili Doğa ve Annesi,
  Bu tanıtımı yaparken tek dusuncem sızlerın ınsanlara bılgılendıren ,neşe veren, içten duygularla blog hayatınızı devam ettıren örnek kısıler olmanızdır. Böyle güzel blogları herkesın görmesı ınanın benıde cok mutlu eder. O yuzden bu tanıtım sayesınde, amacı bloglardan faydalanmak,yüzünde hoş bir tebessüm oluşsun ısteyenlere sız ve sizin gibi değerli blogculara ulaştırmak benıde cok mutlu eder. Benım için söylediğiniz içten sözler için cok teşekkür eder daima bir dost olarak Allahım ömür verirse yanınızda olacağım.Sevgiyle ve sağlıcakla kalın...

  Sevgili DBP,
  Bilmukabele sizinde hep iyilikler yanınızda olsun.Ziyaretin ve değerli yorumun için teşekkürler.

  Sevgili Siyah Kelebek,
  Dilimin döndüğünce bloğunuzu anlatmaya çalıştım.Sizde beğendiğiniz göre çok mutlu oldum..Benı bir dostunuz olarak gormenız ayrıca bır mutluluk oldu.Çok teşekkür ederim değerli dostum. Ziyaretiniz ve bu güzel sözlerniz için teşekkürler.Sevgiyle ve sağlıcakla kalın...

  YanıtlayınSil
 15. Off yaa çok şekersin işte,üstelik
  dost canlısısın.
  Sevgilerrr

  YanıtlayınSil
 16. Bildiğim bloglardı ama 1 tane hiç duymadığım blog vardı. Hemen onu ziyaret edicem.

  YanıtlayınSil
 17. Canım kardeşim bu nasıl bir güzellik sonsuz teşekkürlerimi yollarım.Senin kadar ince ve düşünceli bir arkadaşım olduğu için çok mutluyum bu aralar blogumdan uzak kaldım ama ufak tefek telaşlar anca yoluna giriyor sizleri çok özledim burada herşeyi sizlerle paylaşmak çok güzel bloguma koyduğum birşeyi önce kendim okuyup değerlendiriyorum beni etkilerse sizlerin de beğeniceğini düşünüyorum ama inan bu kadar güzel bir blogta kendi tanıtımımı görmek beni çok duygulandırdı.Bunlar yapmacıksız karşılık beklemeyen duygularımdır herkese herşeyi çok sevip güzel bakmak istiyen biriyim mutlulukların daim olsun güzel kardeşim sevgiyle kal.

  YanıtlayınSil
 18. merhaba hayırlı akşamlar sevgıler

  YanıtlayınSil
 19. Sevgili Ayşegül,
  Sizede güzel bir gün dilerim.Ziyaretiniz ve bu içten mesajınız için teşekkürler.

  Sevgili Taze Nane,
  Bu bloğları size tavsiyemdir.Ziyaret etmeniz çok faydalı olacak.Ziyaretiniz ve yorumunuz için teşekkürler.

  Canım Kardeşim Şirinem,
  Bloğumu ziyaretin beni çok mutlu etti.Ben bişey yapmadım hak edene hak ettiğini verdim. Sizlerin içinde ki o güzellikleri herkesin görmesi için kendi çapımda ufak bir destek verdim.Umarım faydalı olur.Ayrıca bu aralar yoğun olduğunu biliyorum ama içinde ki enerjiyide buradan hissedebiliyorum.Geldiğinde bloğunda çok güzel şeyleri paylaşacağına eminim.
  Sevgiyle ve sağlıcakla kal kardeşim.

  Sevgili Belgüzaranne,
  Merhabalar.Sizede hayırlı akşamlar.Ziyaretiniz için teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 20. Sevgili Eylülbahçesi,
  Bazen hata yapabiliyoruz.Senin yorumuna cevap yazmayı unutmuşum,özür dilerim.
  Gelelim asıl konuya bazen insanlar içindekileri kelimelerle yansıtmaya çok iyi becerir.Bazense insanlar içinde ki güzellikleri yaptığı işlere yansıtırlar.Siz bu iki olguyu da çok güzel yapıyorsunuz.Sizin bu Allah vergisi kabiliyetinizden dolayı tebrik ediyorum.Başarılarınızın artarak devamını diliyorum.Sevgiyle ve sağlıcakla kalın...

  YanıtlayınSil
 21. Ahhh çok sevindim No Engel kardeşim benim..:) Bloğumuzu ne de güzel tanıtmışsın...Sağol varol,senin gibi yüreği parlak dostlarım hiçbir zaman eksilmesin...

  Senin Bloğunada alkışlar elbette...:)

  YanıtlayınSil
 22. merhaba anket bloguna yorum bırakamadım yorum yazılan yer yarım açılıyor kardeşim sorun benden mi senden mi kaynaklanıyor acaba ne kadar güzel günaydın mesajları vardı öyle bayıldım :))

  YanıtlayınSil
 23. Rica ederim hakan-cım.Sen bu güzel kalbinle en iyisini ahk ediyorsun.Ziyaretin ve yorumun için teşekkürler.

  Sevgili Şirinem,
  Yorum ayarlarını düzenledim.Umarım olmuştur. Ayrıca resimli günaydın mesajlarımı beğendiğine sevindim.Değerli yorumun için teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 24. güzel bir düş , düşte görülmüş çirkin bir kuş , kuşa verilmiş anlamsız bir isim, icadı tamamen gereksiz bir cisim , dini vecizelere uymayan bir kurban kesim, çiçeğin açtığı yaprağın düştüğü bir mevsim........ ve akla gelebilecek kafiyeli kafiyesiz anlam yığınları hakkın da ;yazma ,çizme , besteleme , belgeleme ve paylaşma ortamı
  http://kelebekhucresi.blogspot.com/

  YanıtlayınSil

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı