PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avasküler Nekroz Nedir, Tedavisi nasıl yapılıyor?gttp
16.Ağustos.2011, 16:35
Avasküler Nekroz nedir,hastalığın belirtileri nelerdir? Tedavisi hakkında tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Defnex
20.Ağustos.2011, 01:08
Avasküler nekroz kan akımı bir kısıtlama ile vücudun kemiklere neden olduğu bir tıbbi durumdur. bir kemik kan yoksun olduğundan, zayıflatmak ve crack başlar ve sonuçta, potansiyel olarak ciddi problemlere neden çökecek. Durum her yaş ve fiziksel koşullar insanları çarptığı ve kurtarma en iyi şans için zamanında tıbbi tedavi gerektirir. Bazı durumlarda, bir ömrü, hastanın kemikleri sağlıklı kalmak sağlamak için geniş izleme gerektirecek uzun problem olabilir.

avasküler nekroz için üç önde gelen nedenleri travma, aşırı alkol tüketimi ve kortikosteroid kullanımı vardır. Durum da ani dekompresyonu, radyasyon hasarı, orak hücreli anemi, neden olabilir ve hipertansiyon, diğer şeyler arasında. Bazen bu durumda o idiyopatik nekroz olarak bilinen olabilir avasküler nekroz için net bir açıklaması var. Bazı doktorlar da durum osteonekroz, aseptik nekroz veya iskemik kemik nekrozu diyoruz.

Eklemler avasküler nekroz ortak kurbanları, özellikle kalça eklemleri vardır. Durum da omuz, diz, ve çene grev olabilir. Tipik olarak, durum bir hastanın kalıcı eklem ağrısı şikayeti sonra teşhis edilir; siz tekrarlayan ya da sürekli ağrı varsa, bu çok önemli bir kök neden ulaşmak için bir doktor görmek mümkündür. Uzun avasküler nekroz tedavi edilmezse, kemiğe daha fazla zarar duruma neden olabilecek; çok uzun süre bırakılırsa, kalıcı sakatlık ile sonuçlanabilir.

avasküler nekroz tanısı için, doktorlar röntgen, görüntüleme çalışmaları ve kemik kullanımı söz alan araştırmak için tarar. Hastalar çeşitli şekillerde tedavi edilebilir; ağrı azaltabilir ve kemik büyütme teşvik bazı ilaçlar vardır ve hasta aynı zamanda dinlenme ve teşvik edilir yavaşça etkilenen bölgeyi desteklemek için özel egzersizler kullanmak için. Cerrahi tedaviler sağlıklı kemik ve eklem değiştirme greft içerir. Doktorlar da genellikle bulmak gibi ve bu nüks olmaması için gereken sorunun nedenini tedavi.

kemiklere Kan temini çok önemlidir, bu kan akımı kesintisiz derhal tedavi olarak. avasküler nekroz için prognoz derece, nekroz grevler, ve ne durumda aşamada hastanın fiziksel durumu, üzerinde teşhis edildiği idi bağlı olarak değişir. çok uzun, avasküler nekroz geniş cerrahi tedavi gerektirir total kemik çökmesi, neden gitti durumunda. Hastalar yeterince sorunları belirlemek için şanslıyız erken geri kalanıyla durum, ilaç tedavisi mümkün olabilir ve özel egzersiz tedavileri kemik büyümesi ve kan akışını teşvik etmek.